Biatlon nielen pre Hendikepovaných

Biatlon nielen pre hendikepovaných 2018-page-001

Na piatom ročníku Regionálnych olympijských hier sa vďaka spolupráci s oz Prístav nádeje uskutoční vskutku jedinečné podujatie. Priamo na námestí vo Zvolene si budete môcť vyskúšať náš „zlatý“ šport Biatlon. Ak Vás čo i len v duchu napadlo, že to určite nezvládnem, tak omyl. Biatlon na námestí bude skutočne pre všetkých, malých či veľkých, zdatnejších či tých menej, mladších aj tých skorej narodených, zdravých alebo aj hendikepovaných. Aj preto dostalo toto podujatie výstižný názov Biatlon nielen pre hendikepovaných (podujatie je súčasťou projektu Šport bez limitu).

Tak ako hovorí autorka myšlienky Biatlonu nielen pre hendikepovaných a zároveň hlavná predstaviteľka oz Prístav nádeje PhDr. Marcela Václavková Konrádová, MBA:


“Laserový biatlon je moderný a bezpečný druh športovej aktivity. Trať je navrhnutá v spolupráci so slovenským biatlonistom Dušanom Šimočkom tak, aby ju zvládol každý jeden účastník bez ohľadu na hendikep.”


Na záver nám už len zostáva spomenúť, že podujatie sa uskutoční 16.9.2018 na Námestí SNP vo Zvolene v čase od 10:00 – 13:00. Spoluorganizátorom je práve naše oz Slovenský šport, preto hovorí jeho predsedkyňa Ing. Darina Hlaváčová:


„Štartovať sa bude postupne podľa toho ako budú ľudia prichádzať. Organizáciu nám veľmi uľahčí ak sa dopredu zaregistrujete na www.pristav-nadeje.eu, resp. cez registračný formulár tu: http://www.posunsa.sk/turne-po-slovensku/workshop/27.xhtml . Určite si príďte vyskúšať tento krásny šport. Ak by ste chceli zistiť aké to majú hendikepovaní zložité, tak si ho budete môcť skúsiť aj napr. na invalidnom vozíku. Po športovaní sa budete môcť občerstviť na Olympiáde vo varení Bryndzových pirohov.“


Poslednou informáciou je, že štartovné je úchvatných 0 eur a pre prvých 100 hlavne detských súťažiacich bude pripravený štartovací balíček a medaila. Tešíme sa na Vás, len príďte 16.9. na námestie a o všetko ostatné sa postará tím organizátorov.

Posted by kjorik