Olympiáda vo varení bryndzových pirohov 2017 – 2. ročník

Termín: 1.10.2017

Miesto: Nám. SNP, pri katolíckom kostole

Čas: 9:00 – 12:00

Olympiáda vo varení pirohov 2017Druhý ročník príjemného podujatia pod názvom Olympiáda vo varení bryndzových pirohov sa už čoskoro uskutoční na Zvolenskom námestí. Na mieste obľúbenej fanzóny budú variť Tradičné pirohy rôzne tímy zo Zvolena a jeho okolia. Nebudú ich variť len tak. Všetci okoloidúci budú mať šancu ich „okoštovať“ a samozrejme ohodnotiť. Hodnotenie bude vo forme mince ľubovoľnej hodnoty vhodenej do pokladničky daného tímu. Víťazný tím bude ten, v ktorého pokladničke spočítame najväčšiu hodnotu. A čo s vyzbieranými peniažkami? Tie budú venované Zvolenskej nemocnici, konkrétne pôrodníckemu oddeleniu.

Podujatie je určené pre všetkých Zvolenčanov. Centrum voľného času Domino pripravilo rôzne športové aktivity pre rodiny s deťmi. Pripravený bude aj tradičný remeselný jarmok. Vyrábať sa budú hrable a vidly, ľudové opasky, píšťaly, drevené hračky, tkať sa budú koberce a veľa iných tradičných výrobkov. Najmenší si budú môcť zajazdiť na drevenom kolotoči. Počas celého podujatia Vás bude sprevádzať ľudová hudba, konkrétne Detský folklórny súbor Poľana z Očovej a Detský folklórny súbor Pyrťan zo Zaježovej.

Z pripravených aktivít si určite niečo vyberie každý Zvolenčan a ak by sa Vám náhodou nič nepáčilo, tak „bryndziari“ budú mať možnosť okoštovať tie najlepšie bryndzové pirohy.

V prípade, že by ste si trúfli a chceli dokázať, že práve Vaše pirohy sú tie najlepšie, tak neváhajte a ozvite sa na mrojik@zvolen.sk, prípadne na 0903359254 a získajte bližšie informácie.

Olympiáda vo varení bryndzových pirohov – pravidlá 2017

Posted by kjorik