Olympiáda vo varení bryndzových pirohov 2019 – registrácia družstiev spustená

Olympiáda vo varení pirohov 2019-page-001Po veľmi úspešnom treťom ročníku, sme sa tento rok rozhodli pokračovať v načatej tradícii a usporiadať 15.9.2019  na Námestí SNP vo Zvolene aj štvrtí ročník Olympiády vo varení Bryndzových pirohov. Samozrejme aby sa podujatie mohlo uskutočniť, potrebujeme súťažné družstvá, ktoré pre okoloidúcich pirohy navaria. Tento rok však prichádza niekoľko zmien. Podujatie sme posunuli do poobedňajších hodín a to od 16:00 do 18:00 a zakončíme ho ľudovou veselicou od 18:30. Zatancovať si môže prísť naozaj každý.

Minulý rok sme podporili OZ Prístav nádeje. Tento rok sme sa rozhodli pre spoluprácu s oz Svetielko nádeje. Svetielko nádeje je občianske združenie zamerané na zlepšovanie a skvalitňovanie života detí a mladistvých s onkologickým alebo iným vážnym ochorením a ich rodín. Okrem toho sa usiluje pozitívne vplývať na verejnosť, aby ostatní ľudia dokázali citlivo vnímať situáciu týchto detí a rodín a vytvárali pre nich prostredie porozumenia, prijatia a pomoci.

Ak sa radi zabávate, tak si svoje družstvoIMG_2678 zložené z min 3 ľudí ZAREGISTRUJTE na mrojik@zvolen.sk a príďte navariť pár Pirohov. Variť budete v kotlíku a kúriť v kotline. Na komíne opečiete slaninku. My Vám zabezpečíme bryndzu.  Vy si donesiete ostatné ingrediencie a potreby (min 3 kg zemiakov). Vieme zabezpečiť aj kotlík, takže ak bude treba, tak sa dostatočne vopred ozvite a o kotlík sa postaráme. Pripravené pirohy následne ponúknete ľuďom, ktorý Vaše dielo ohodnotia vhodením ľubovoľnej mince do pripravenej urny. Či sa už rozhodnete zaujať netradičnými surovinami, alebo špeciálnym tvarom je len na Vás.  Ten kto získa najviac peniažkov sa stáva výhercom a získa unikátnu trofej. Vyzbierané eurá od všetkých družstiev venujeme oz Svetielko nádeje.

Nezabudnite, ide hlavne o dobrú zábavu a podporu dobrej veci. Bližšie o Svetielku nádeje si môžete prečítať tu: https://www.svetielkonadeje.sk/

Posted by kjorik