Olympiáda vo varení Bryndzových pirohov 2022 – prihlasovanie družstiev

Po veľmi úspešnom štvrtom ročníku, sme si museli 2 pandemické roky počkať na 5. ročník. Tento rok sme sa rozhodli pokračovať v načatej tradícii a pre istotu usporiadať už 20. augusta  ďaľší ročník populárneho podujatia na Námestí SNP vo Zvolene. Samozrejme aby sa podujatie mohlo uskutočniť, potrebujeme súťažné družstvá, ktoré pre okoloidúcich pirohy navaria. Tento rok však prichádza niekoľko zmien. Podujatie sme posunuli do poobedňajších hodín a zakončíme ho ľudovou veselicou. Zatancovať si môže prísť naozaj každý.

V posledných 2 ročníkoch sme charitatívne podporili OZ Svetielko nádeje. Keďže sa nám práca Svetielka Nádeje veľmi páči, tak aj tento rok by sme ich radi podporili. Svetielko nádeje je občianske združenie zamerané na zlepšovanie a skvalitňovanie života detí a mladistvých s onkologickým alebo iným vážnym ochorením a ich rodín. Okrem toho sa usiluje pozitívne vplývať na verejnosť, aby ostatní ľudia dokázali citlivo vnímať situáciu týchto detí a rodín a vytvárali pre nich prostredie porozumenia, prijatia a pomoci.

Ak sa radi zabávate, tak si svoje družstvoIMG_2678 zložené z min 3 ľudí ZAREGISTRUJTE na podujatia@smartcityservice.sk  a príďte navariť pár Pirohov. Variť budete v kotlíku a kúriť v kotline. Na komíne opečiete slaninku. My Vám zabezpečíme bryndzu, kotlík a kotlinu.  Vy si donesiete ostatné ingrediencie a potreby (min 3 kg zemiakov).  Pripravené pirohy následne ponúknete ľuďom, ktorý Vaše dielo ohodnotia vhodením ľubovoľnej mince do pripravenej urny. Či sa už rozhodnete zaujať netradičnými surovinami, alebo špeciálnym tvarom je len na Vás.  Ten kto získa najviac peniažkov sa stáva výhercom a získa unikátnu trofej. Vyzbierané eurá od všetkých družstiev venujeme oz Svetielko nádeje.

Nezabudnite, ide hlavne o dobrú zábavu a podporu dobrej veci. Bližšie o Svetielku nádeje si môžete prečítať tu: https://www.svetielkonadeje.sk/

Posted by kjorik