Prvé kolo Zvolenskej bežeckej ligy za nami alebo Beh Oslobodenia Zvolena

Beh oslobodenia ZvolenaV utorok o 14:10 na Zlatom potoku zaznel výstrel, ktorý odštartoval nie len Beh oslobodenia Zvolena, ale aj prvý ročník Zvolenskej bežeckej ligy. Slnko sa striedalo s vetrom, ani zima však nezastavila prvých pretekárov, ktorí sa rozhodli pobiť sa o pekné umiestnenia, ale hlavne sa otestovať pred nastávajúcou bežeckou sezónou.

Zvolenská bežecká liga je vo Zvolene novinkou a tak sa vzduchom niesli debaty a otázky na priebeh, hodnotenie. a celú podobu bežeckej ligy. Už na prvých pretekoch sa Ukazovalo sa, že rivalita počas ligy bude skutočne vysoká čo dúfame, že prinesie osoch vo zvýšenom počte účastníkov na každom z podujatí. Najbližšie nás čaká Zvolenská corrida. Už 9.4. sa na štart postavia bežci, ktorí si behom po námestí vybojujú ďalšie body do poradia. Organizátorom Corridy je práve naše občianske združenie Slovenský šport. Členovia v spolupráci s mestom a partnermi už tvrdo pracujú na prípravách. Tento rok prvých 100 bežcov dostane tričko podujatia. V rámci občerstvenia bude od obchodného domu TESCO Zvolen pripravená FIT tyčinka, jabĺčko a pitný režim. Najlepší vo svojich kategóriách dostanú hodnotné vecné ceny od partnerov a usporiadateľov. Čas Vám s presnosťou na stotiny sekundy zmeria nová časomiera občianskeho združenia Cyklo Zvolen.

Program odštartuje o 9:00 hobby beh Mini Corrida, kde si môže zabehhúť každý koľko chce a vládze. O 10:00 sme pre rodičov s deťmi pripravili “štart” Mama Corridy. Účastníci dostanú tričko od Motor-car Zvolen a malý darček. Naozaj sa oplatí prísť aj na tieto naše voľné behy. Na ich konci vyžrebujeme jednu rodinku, ktorá dostane od partnera Motor-car Zvolen krásne nové autíčko Kia Sportage na víkend. Po celý čas bude pre Vás centrum voľného času Domino zabezpečovať prekážkové behy, veľkú trampolínu a iné pohybové aktivity pre deti. Skákací hrad je samozrejmosťou.

Neváhajte a zaregistrujte sa na http://www.behzvolen.sk/index.php/registracia-na-podujatia/1-zvolenska-corrida?date=2016-04-09-11-00  čím skorej, aby sa tričko ušlo aj Vám.

Výsleky Behu oslobodenia Zvolena nájdete TU

Posted by kjorik