Striebro a bronz z Majstrovstiev sveta pre „Zlatopotočanku“ Zuzanu Hraškovú

Ádám Bukor a Zuzana HraškováFrancúzke mesto Annemasse bolo dňoch 4.- 10. 7. 2016 dejiskom 14. Majstrovstiev sveta juniorov v plutvovom plávaní. Vyše 300 pretekárov z 33 krajín, medzi ktorými nechýbala ani osem členná výprava slovenskej juniorskej špičky, bojovalo o umiestnenia v najvyššej svetovej súťaži.

Za Slovenskú reprezentáciu štartovala aj Zvolenčanka Zuzana Hrašková, odchovankyňa zvolenského KVŠ Careta, čerstvá študentka športového gymnázia v Trenčíne, ktorá aktuálne absolvuje plutvársku prípravu v KVŠ Baracuda Šaľa.

Prepísanie slovenského maxima v dvoch disciplínach prinieslo talentovanej „Zlatopotočenke“ nie len post novej slovenskej rekordérky, ale aj cenné kovy a pódiové umiestnenie na Majstrovstvách sveta.

Bronz si vybojovala v disciplíne 100BF, časom 49,05 a na 200BF ju výsledný čas 1:46,29 vyniesol na striebornú priečku. Oficiálne sa tak stala druhou vicemajsterkou a vicemajsterkou sveta.

Celkový úspech Slovenska výrazne ozdobil pretekár KVŠ Baracuda Šaľa Ádám Bukor, ktorý ziskom troch titulov majstra sveta prispel ku konečnému 4. miestu našej krajiny v celkovom hodnotení. Jeho výkony mali hodnotu: 400PP-1.miesto, svetový rekord- 2:59,77, 1500PP-1.miesto, svetový rekord- 12:22,74 a 800PP – 1.miesto, 6:26,78

Poďakovanie za vzornú reprezentáciu Slovenska a posúvanie hraníc tohto atraktívneho športu samozrejme patrí celému reprezentačnému tímu v zložení: Lena Malinowska, Monika Kosnáčová, Zuzana Hrašková, Ádám Bukor, Mikuláš Konček, Lukáš Častven, Filip Lobpreis.

 

foto a článok r.vasil

 

-rv-

Posted by kjorik